Up Prezentacja projektów edukacyjnych w roku szkolnym 2011/2012 Slideshow

W roku szkolnym 2011/2012, uczniowie klas II gimnazjum realizowali projekty edukacyjne. Wybór tematów nastąpił we wrześniu.
    Jeden z projektów "Dlaczego Dzień Papieski w tym roku obchodzony jest pod hasłem "Jan Paweł II - człowiek modlitwy"?" prezentowany był w ramach obchodów Dnia Patrona gimnazjum i liceum. W realizacji tego przedsięwzięcia wzięło udział pięcioro uczniów klasy II B. Opiekunami projektu byli: Pani Joanna Błaszczykowska oraz Pan Szczepan Ambrożkiewicz.
    Następna prezentacja projektu zatytułowanego "Niezapomniane daty naszej historii - Dlaczego świętujemy 11 listopada?" odbyła się 10 listopada podczas szkolnych obchodów rocznicy Odzyskania Niepodległości. Gimnazjaliści zaprezentowali również swój program podczas gminnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Kościele w Rybitwach. W realizacji tego projektu wzięło udział 11 uczniów klasy II A oraz 3 uczniów klasy II B. Oprócz inscenizacji została przygotowana dekoracja oraz pokaz multimedialny. Opiekunem uczniów tej grupy była Pani Agnieszka Iracka wspierana przez Panią Barbarę Chmiel.
   W dniu 16.05.2012 r. wobec całej społeczności gimnazjalnej odbyły się prezentacje pozostałych projektów klas: IIA i IIB.
Uczniowie klasy II A prezentowali projekty: "Dlaczego moja mała Ojczyzna jest ciekawa?" oraz "Jaką rolę w rozwoju nauki odegrali polscy matematycy?". Gimnazjaliści stworzyli albumy, które zostały przekazane do biblioteki szkolnej, aby służyły jako pomoc dydaktyczna. Pierwszy temat uczniowie realizowali pod kierunkiem Pana Sławomira Majchera, drugi pod kierunkiem Pani Urszuli Iskry.
Klasa II B realizowała projekty z zakresu chemii i fizyki. Opiekunami były: Pani Barbara Chmiel i Pani Elżbieta Kępowicz.
Pierwszy temat to "Kwaśny, czy nie? - zabawa kolorami. Podczas prezentacji gimnazjaliści pokazywali, jak zmieniają się barwy wskaźników w zależności od odczynu środowiska.
Bardzo ciekawy i pouczający okazał się drugi projekt zatytułowany "Czy wiesz co jesz? - E w żywności". Uczennice zrobiły wystawę, na której zaprezentowały wszystkie substancje E. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, które substancje E są szkodliwe oraz jakiej żywności powinniśmy unikać, aby cieszyć się zdrowiem.
Czterej uczniowie realizowali projekt z fizyki. Ich zadaniem było stworzenie plakatów o słynnych polskich fizykach. Nie mogło zabraknąć takich postaci, jak Mikołaj Kopernik czy Maria Skłodowska - Curie. Efekt pracy tej grupy będzie prezentowany w pracowni fizycznej, jako pomoc dydaktyczna.
Ostatnim projektem, który był realizowany w tym roku nosił tytuł "Klasyka na scenie szkolnej "Zemsta" Aleksandra Fredry". Inscenizację przygotowali uczniowie klasy II C pod kierunkiem Pani Zofii Siudym.
    Jako przedstawicielka wychowawczyń klas II składam podziękowania tym nauczycielom, którzy pomagali w realizacji projektów.

(A.I.)

projekty12_21
projekty12_22
projekty12_23