Up Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh” Slideshow

W listopadzie, nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh”, który koncentrował się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym.
Program realizowany był we wszystkich grupach wiekowych poprzez udział dzieci w zajęciach edukacyjnych, zabawach i przedstawieniu. W ciekawy sposób dzieci uczyły się, jak dbać o zęby. Celem udziału w II edycji Programu, było przygotowanie dzieci w wieku przedszkolnym do samodzielnego dbania o swoje uzębienie.
Na zakończenie Programu, najstarsza grupa wystawiła przedstawienie pt. „Baba Jaga u dentysty”. Dzieci biorące udział w Programie otrzymały Dyplomy „Plastusiowego Przyjaciela”.
Uczenie dzieci mycia zębów już od najmłodszych lat, jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych.
Koordynator akcji: Danuta Kopycińska

(D.K.)

aqafresh12_01
aqafresh12_02