Up Bezpieczna droga do szkoły Slideshow

Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim działając w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” podjęli działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
    11.09.2014r. odbyła się w naszej szkole, już po raz trzeci, prelekcja przeznaczona dla uczniów klas I-III Sz.P., którą przeprowadzili sierż.szt. Agnieszka Łakota oraz st. asp. Rafał Fittler.
    W czasie spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w życiu codziennym. Omówili kwestie bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i prawidłowego poruszania się rowerem po drodze, a także tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem: jak zachować ostrożność w kontaktach z obcymi oraz gdzie i do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacjach niebezpiecznych. Uczulili uczniów na fakt, że w drodze do szkoły czy ze szkoły może zdarzyć się, że w pobliżu będzie przebiegał jakiś obcy pies. Aby pies nie zrobił krzywdy, policjanci zwrócili uwagę, aby uczniowie postępowali zgodnie z najważniejszymi wskazówkami:
  - Nie dotykali i głaskali psa!
  - Nie wchodzili na teren prywatny pilnowany przez psa!
  - Nigdy nie drażnili psów, nawet jeśli znajdują się za ogrodzeniem!
Bardzo szczegółowo omówili w jaki sposób należy się zachować, co robić, gdy pies zaatakuje.
    Szczególną uwagę policjanci zwrócili na uświadomienie najmłodszym, jak ważną rolę pełnią odblaski. Dodatkowo poinformowali o zmianach przepisów dotyczących obowiązku ich stosowania poza terenem zabudowanym.
    Aby zachęcić dzieci do dbania o własne bezpieczeństwo, każdy uczestnik spotkania otrzymał od policjantów element odblaskowy.
    Takie spotkania odbywają się w naszej szkole już od kilku lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce, a przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lub. za rok będą znów naszymi gośćmi. (M.T-P)

DSCN7350
DSCN7351
DSCN7354