Up Wycieczka do fabryki bombek Slideshow

Dnia 28 listopada 2012 roku uczniowie z klasy IIb i IIIb szkoły podstawowej wraz z nauczycielkami: Lidią Latos-Pyć, Dorotą Serwą i p.pedagog Magdaleną Toś-Piasecką udali się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Nowej Dębie.
Na miejscu czekał na nas pan przewodnik, który oprowadził nas po fabryce i zapoznał z historią i procesem produkcji bombek. Podczas pobytu w fabryce zwiedziliśmy poszczególne działy produkcyjne: dmuchalnia, srebrzalnia, lakiernia oraz dekoratornia. Wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach, w czasie których mogli sami ozdabiać bombki. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie bombkę ze swoim imieniem.
Na zakończenie udaliśmy się na zakupy do sklepiku z ozdobami choinkowymi.
W czasie tej wycieczki dowiedzieliśmy się, że praca przy produkcji bombek jest niełatwa i mozolna. Zwiedzanie fabryki dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, o których przypominać będą nam błyszczące w świetle choinki bombki.

(L.L-P.)

bombki12_02
bombki12_04
bombki12_05