Up
Wyjazd edukacyjny do Ćmielowa
Slideshow

W dniu 25.03.2009 r. uczniowie klas II gimnazjum oraz II LO wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Ćmielowa. Wyjazd był zorganizowany w ramach zajęć chemii. W ćmielowskiej manufakturze przedstawiono kolejne etapy produkcji tego kruchego, jakże delikatnego materiału.
Uczestnicy wyjazdu mieli niepowtarzalną szansę zapoznania się z pracochłonnym, ręcznym sposobem produkcji. Pracownicy przedstawili proces wytwarzania figurek od ich odlania w odpowiedniej formie aż po jej zdobienie. Każda figurka jest ręcznie zdobiona. Wymaga to od pracowników niebywałych umiejętności i staranności. Na koniec powstaje piękne, delikatne „cacko”, szkoda tylko, że takie drogie. Figurki są tak piękne, że nie można oderwać oczu.
    Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali pokaz oraz film dotyczący procesu produkcji. Oglądanie filmu było niesamowitym przeżyciem ponieważ odbywało się w piecu podobnym do tych, w których wypala się porcelanę. Można było przez chwilę poczuć się jak piękna, delikatna figurka porcelanowa.
Wyjazd do Ćmielowa pozostawił w pamięci uczniów miłe, niezatarte wspomnienia a zdobyte doświadczenia z pewnością przydadzą im się na kolejnych zajęciach edukacyjnych.

(A.I.)

cmielow09_01
cmielow09_02
cmielow09_03