Up Deutsch-Wagen-Tour w Józefowie nad Wisłą Slideshow

10 stycznia 2011 r. uczniowie klas I c i II d naszego gimnazjum wzięli odział w projekcie Deutsch-Wagen-Tour. Tego dnia kolorowym samochodem z logo projektu przybyła do naszej szkoły lektorka języka niemieckiego, Anja.
Anja wyjaśniła uczniom założenia i cele projektu. Projekt Deutsch-Wagen-Tour jest finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec, a honorowy patronat nad projektem objęło polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym celem projektu jest wzrost popularności języka niemieckiego w Polsce.
Zajęcia prowadzone przez lektorkę bardzo podobały się młodzieży. Przy pomocy chusty animacyjnej wprowadzała nowe słowa w języku niemieckim. Ta zabawa sprawiła wszystkim wiele przyjemności. Nasi uczniowie mieli również okazję wykazać się wiedzą o Niemczech, ale także dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o kulturze, geografii i zwyczajach tego kraju. Brali aktywny udział w zabawach i konkursach. Drużyny dziewcząt rywalizowały z chłopcami – układano na czas puzzle przedstawiające polskie województwa i niemieckie landy. Zwyciężyły dziewczyny! Na koniec uczniowie mogli zadawać lektorce pytania. Najbardziej zaskakujące pytanie zadał uczeń klasy I c – Marcin Woźniak. Zapytał po niemiecku: „Magst du Kuchen?” - Czy lubisz placki? - „Aber sicher, doch, und wie!” - Pewnie i to jak! - odpowiedziała prowadząca.
Anja, serdecznie podziękowała za zaproszenie i życzyła naszym uczniom, aby dalej uczyli się z takim zapałem języka niemieckiego.

(K.M.)

deutschwagen_jozefow10_26
deutschwagen_jozefow10_27
deutschwagen_jozefow10_28