Up Pożegnanie Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących p. Grzegorza Kapicy Slideshow

„Kto stoi w miejscu - ten się cofa.”
    „Gwardia umiera, lecz się nie poddaje.”
    „Kto nie chce - szuka powodu, kto chce - szuka sposobu.”    - te życiowe maksymy dotychczasowego Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą pana Grzegorza Kapicy stały się mottem przewodnim jego pożegnania, kiedy 14 grudnia 2010 roku obejmował on urząd Wójta Gminy Józefów nad Wisłą.
    Wówczas szkolna sala gimnastyczna ledwie pomieściła uczniów, rodziców i pracowników ZSO przybyłych na spotkanie ze swoim Dyrektorem. Miłą niespodzianką nie tylko dla bohatera uroczystości stał się obrazowany zdjęciami jego życiorys, którego znaczną część stanowi działalność w józefowskiej oświacie.
    Pan Grzegorz Kapica związany jest bowiem z miejscową szkołą od 1983 r. Wtedy to podjął on pracę na stanowisku nauczyciela muzyki, matematyki i geografii. Opiekował się też drużyną harcerską im. Janka Krasickiego. W 1995 r. był jednym z pierwszych organizatorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejną ważną dziedziną jego życia stało się ratownictwo medyczne. Po dziś dzień jest instruktorem pierwszej pomocy przedmedycznej i honorowym dawcą krwi. W roku 2003 p. G. Kapica objął stanowisko wicedyrektora, a w 2008 r. został dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą.
W czasie swojej kadencji zadbał o remont sal gimnastycznych i kotłowni, wyposażenie i modernizację kuchni, budowę placu zabaw, naprawę dachu i nową elewację budynku szkolnego. Również z inicjatywy dyrektora 19 października bieżącego roku nadano imiona miejscowemu przedszkolu, gimnazjum i liceum, a Zespół Szkół Ogólnokształcących otrzymał sztandar.
    Jest za co dziękować, dlatego zaraz po prezentacji były: i podziękowania, i kwiaty, i łzy. Na zakończenie uczestnicy uroczystości zawiązali harcerski krąg, po czym, śpiewając pieśń „Ogniska już dogasa blask”, przekazali sobie „iskierkę” puszczoną przez p. Grzegorza Kapicę.

Panie Dyrektorze!
Z pewnością nie jest łatwo rozstać się ze swoim, dotychczas jedynym miejscem pracy, któremu poświęciło się 27 lat życia, wiele wysiłku i serca. Mamy nadzieję, że sprawując urząd wójta, zatęskni Pan czasem za nami i naszym szkolnym gwarem.
Tymczasem życzmy Panu spełnienia marzeń i samych sukcesów w dalszym życiu!

(J.S.)

dyrektor10_18
dyrektor10_19
dyrektor10_20