Up Młodzi młodym – pomoc dla Michała Slideshow

Wszyscy wiedzą, jak ważna jest krew. Podtrzymuje życie, transportuje tlen do najodleglejszych komórek organizmu, rozprowadza ciepło i usuwa trujące produkty przemiany materii.
    Ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważny jest szpik. To wielka fabryka najważniejszych elementów krwi: erytrocytów, leukocytów, płytek krwi, składników limfy. Działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aż do końca życia. Uszkodzenie szpiku kostnego jest stanem zagrażającym zdrowiu i życiu. Ratunek daje jedynie przeszczep.
    Jak jednak pomóc, jeśli nie można zostać dawcą? Odpowiedzi na to pytanie udzieliły trzy uczennice naszego gimnazjum: Monika Koziarska, Kinga Pastuszek i Ula Szeląg. Pod kierownictwem p. Grażyny Szymczyk zebrały grupę innych chętnych. Dzięki ich pracy powstała akcja charytatywna pod hasłem "Młodzi młodym – pomoc dla Michała".
    W specjalnie wyznaczonym w szkole punkcie dorośli mogli oddawać krew. Młodsi pomagali w inny sposób. Zorganizowana została zbiórka pieniędzy do puszek. P. Marek Kotulski zaaranżował turniej piłki nożnej, w którym za symboliczną opłatą uczniowie podstawówki oraz gimnazjum i liceum zgłaszali 5-osobowe zespoły. Gimnazjalistki przygotowały i sprzedawały zapiekanki, gofry, lody oraz rogaliki, upieczone przez panie ze stołówki. Odbyła się także dyskoteka, którą poprowadził DJ Oxi.
    Dzięki pracy, zaangażowaniu i sercu włożonemu w to przedsięwzięcie udało się zebrać 1270 zł. Szczególne podziękowania należą się naszym darczyńcom i pomocnikom: p. Mirosławie i Tomaszowi Strawom za soki jabłkowe, p. Mirosławowi Lipińskiemu za lody, paniom ze stołówki za pyszne rogaliki oraz paniom ze sklepu Groszek za pomoc w organizacji i reklamie. Największe wyrazy wdzięczności składamy wszystkim ofiarodawcom.
    1 czerwca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą odbędzie się festyn z okazji Dnia Rodziny. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na kolejnych potrzebujących. Przyjdź i podaruj uśmiech tym, którzy nie umieją już okazywać radości!    (Urszula Sz.)

dysk_maj12_01
dysk_maj12_02
dysk_maj12_03
dysk_maj12_04