Up Festyn środowiskowy Slideshow

„Rodzina Bogiem silna,
staje się siłą człowieka i całego narodu”
Jan Paweł II

Słowa Jana Pawła II były mottem I festynu środowiskowego zorganizowanego w parafii p.w. Bożego Ciała w Józefowie nad Wisłą. Głównym organizatorem i gospodarzem uroczystości był ks. Dariusz Nowomiejski, a ściśle współpracowały z nim Rada Parafialna i Zespół Szkół Ogólnokształcących.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą ku czci św. Antoniego, patrona naszej parafii, dalsza część obchodów odbywała się na placu parafialnym. Kolejno na scenie prezentowali się:
- Uczniowie klas szóstych w montażu słowno-muzycznym o św. Antonim, przygotowani przez p. D. Bis i ks. D. Nowomiejskiego.
- P. L. Latos-Pyć wraz ze swoimi uczniami zaprezentowała scenkę „Rodzinka na wesoło”.
- Kabaret uczniów Gimnazjum w Gołębiu przedstawił „Wybory prosto z obory”, uczniów przygotowały panie A. Szczerbetka i A. Serkis.
- Montaż słowno-muzyczny o naszym patronie Janie Pawle II przedstawiła młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą, pod kierunkiem p. J. Błaszczykowskiej i p. Sz. Ambrożkiewicza.
- Atrakcją uroczystości był koncert zespołu „Depozyt”.

To była scena główna, ale wiele atrakcji towarzyszyło imprezie:
- wystawy prac konkursowych dzieci i młodzieży ZSO, prezentowane we wnętrzu kościoła
- prezentacje kulinarne potraw regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Józefowie nad Wisłą
- stowarzyszenie „Nadwiślański Świt” prezentowało broszury i foldery o naszej miejscowości i regionie
- zawody sportowe, w których każdy mógł się pochwalić swoimi umiejętnościami: rzutem do celu , przeciąganiem liny i innymi
- dla najmłodszych niebywałą atrakcją była zjeżdżalnia w tym dniu bezpłatna, atrakcje ufundowała Rada Parafialna
- Rada Parafialna i mieszkańcy parafii zadbali również o to, aby nasze żołądeczki nie były puste. Było smaczne ciasto, grochówka i bigos.
Podczas uroczystości odbyła się aukcja portretów Jana Pawła II, wykonanych przez naszego byłego ucznia Łukasza Uranowskiego. Zebrane pieniążki podczas aukcji i w czasie imprezy do puszek zostały przekazane na pomoc dla powodzian.
Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej uroczystości, serdecznie dziękujemy.
(M.N.)

festyn10_30
festyn10_31
festyn10_32