Up IV Forum Młodych w Lublinie Slideshow

11 kwietnia 2015 r. na Wydziale Politologii UMCS-u odbyło się IV FORUM MŁODYCH pod hasłem „Ja obywatel”. Organizatorami spotkania młodzieży z województwa lubelskiego byli: Kuratorium Oświaty w Lublinie, UMSC oraz Parlament Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego.
    W piękny sobotni dzień przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Gminy: Agata Sieląg, Julia Jagiełło i Justyna Makowska wraz z opiekunką SU, p. Jolantą Matyką, mieli okazje wysłuchać wykładów profesorów i doktorów Wydziału Politologii UMCS-u na temat bycia obywatelem, aktywności obywatelskiej młodych Polaków na przestrzeni wieków oraz kształtowania postawy obywatelskiej. Po obejrzeniu spektaklu grupy teatralnej z Parczewa i poczęstunku uczestnicy wzięli udział w panelach warsztatowych. Nasi uczniowie pracowali w panelu pod hasłem „Ja – obywatel mojej społeczności lokalnej”. A po skończonej pracy nasze aktywistki zaprezentowały wyniki pracy panelu na forum.
    Spotkanie zakończyło wystąpienie pana Krzysztofa Babisza, Lubelskiego Kuratora Oświaty i wręczenie certyfikatów uczestnikom. (J. M.)

forum01
forum02
forum03
forum04