Up Halloween w szkole Slideshow

halloween

Dnia 31 października 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole Halloween. Tegoroczna impreza z okazji święta Halloween była zorganizowana i przeprowadzona w ramach projektu English Teaching Small Grants „English Adventure” i okazała się bardzo udanym przedsięwzięciem. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pomocy uczniów SP, dzień ten pozostanie na długo w naszej pamięci. Uczniowie ze szkoły podstawowej wzięli tego dnia udział w konkursie na najstraszniejszy zakątek szkoły. Dzieci stroiły wyznaczone miejsce w szkole. Efekty były niesamowite. Wnętrza zamieniły się w miejsca niczym z horroru. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, nieźle się przy tym bawiąc. Jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia, ponieważ dekoracje zrobiły ogromne wrażenie. Za inwencję twórczą i kreatywność została wyróżniona klasa VIa, natomiast pozostałe otrzymały dyplomy i słodycze.
    Zarówno uczniowie biorący udział w projekcie ET Small Grants „English Adventure” jak i chętni uczniowie ze szkoły podstawowej mieli również okazję uczestniczyć we wspólnej zabawie podczas popołudniowego „Halloween Party”. Uczestnicy zaprezentowali krótką inscenizacje „Hamlet”, wzięli udział w Halloween Quiz , w różnorodnych zabawach i grach oraz mieli okazję poszerzyć słownictwo związane z Halloween. Poznaliśmy grę Apple Bobbing i dzielnie łowiliśmy pyszne jabłuszka bez pomocy rąk! Każdy uczestnik otrzymał słodycze, tak jak jest to w zwyczaju angielskim mówiąc „TRICK OR TREAT”, czyli cukierek albo psikus.
    My nie uczyliśmy się o duchach, ani innych pogańskich zwyczajach... Nie o to chodzi w święcie Halloween, lecz o dobrą zabawę! Bo Brytyjczycy podczas święta Halloween urządzają zabawy, przyjęcia, przygotowują straszne dynie oraz chodzą w poszukiwaniu słodyczy od domu do domu. Musimy pamiętać o Święcie Wszystkich Świętych i to z nich brać dobry przykład, a z tradycji brytyjskiej czerpać tylko dobre zabawy.
    Specjalnie na ten czas uczniowie biorące udział w projekcie przygotowali scenerie niczym wystrój sal ze świata baśni i grozy. Wystąpiły postacie: Draculi, Czarownic itp. Tradycyjnie pojawiły się dynie ze światełkiem w środku - jako błędne ogniki. Uczniowie i nauczyciele wcielili się w postacie ze świata historii, baśni czy magii przebrani w kolorowe stroje.
Zapraszamy wszystkich do oglądania zdjęć z naszej wspaniałej wystawy i wspólnego „Halloween Party”!

Szkolny Koordynator Programu English Teaching L.Makoviychuk

DSC_0671
DSC_0655
DSC_0659