Up Uczennice z Józefowa wicemistrzyniami województwa w konkursie "Jestem bezpieczny” Slideshow

18 czerwca 2014 roku wiele osób trzymało kciuki za Agatę Koziarską, Renatę Karkut, Asię Kalińską, Julię Kapicę, Kingę Iskrę i Natalię Teresińską. Dziewczęta reprezentowały szkołę, gminę i powiat w XIX finale wojewódzkim Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem bezpieczny”. Drużynę przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą: Dorota Bis, Maria Jagodzińska i Marek Kotulski.
    Droga do finału trwała cztery miesiące i nie była łatwa. Zmaganie się z zawiłym językiem ustaw i rozporządzeń, zapamiętywanie wielu definicji, odkrywanie tajników pracy służb mundurowych, poznawanie zasad udzielania pierwszej pomocy, godziny prób pod czujnym okiem opiekunów. Uczennice musiały wzorowo przygotować się do trzech konkurencji. Były to: test wiedzy prewencyjnej, prezentacja szkoły i bezpiecznego hasła, wykonanie projektu koszulki promującego zdrowy, bezpieczny styl życia. Pierwszy sprawdzian nastąpił w kwietniu, kiedy nasza drużyna wygrała eliminacje gminne. 23 maja dziewczęta z Józefowa nie miały sobie równych w etapie powiatowym, a 18 czerwca zajęły drugie miejsce w wojewódzkim finale konkursu, pokonując reprezentacje 17 szkół. Gratulujemy sukcesu! (D.B.)

bezpiecz01
bezpiecz02
bezpiecz03
bezpiecz04