Up Klub Seniora w przedszkolu Slideshow

„TRADYCJE WIELKANOCNE SĄ BLISKIE PRZEDSZKOLAKOM”

Pod takim hasłem rozpoczęło się spotkanie integracyjne Klubu Seniora z przedszkolakami – grupa sześciolatków. Podczas zajęć zorganizowanych w przedszkolu omawiane były głównie symbole Świąt Wielkanocnych. Dzieci uczestniczyły w wiciu palmy wielkanocnej, inaczej zwanej rózgą wierzbową, którą po poświęceniu zatykano za obrazem lub wkładano do wazonu, aby chroniła mieszkańców przed nieszczęściem. Rozstrzygnięto też konkurs na „Najładniejszy Strój Ludowy” – dzieci otrzymały dyplomy i słodycze. Największy zachwyt wzbudził występ zespołu śpiewaczego występującego w strojach ludowych i występ kapeli. Zachwycone dzieci spontanicznie zaczęły tańczyć.
    Udział w spotkaniu zorganizowanym przez wychowawcę Danutę Kopycińską uświetnił swoją obecnością Dyrektor ZSO p. Grzegorz Kapica oraz instruktorzy GOKiS z Józefowa n. Wisłą, p. Anna Majewska i Kazimierz Jodłowski. Była to niewątpliwie wspaniała okazja do zapoznania dzieci z kulturą i tradycją naszego regionu. Na zakończenie przedszkolaki obdarowały gości cukrowymi barankami i zaprosiły na małe co nieco.
    Dzięki takim spotkaniom nasi wychowankowie są bogatsi o nowe doświadczenia i niezapomniane wrażenia. (D.K., M.M.)

001
097
098
099