Up Gminny Konkurs Ortograficzny 2013 Slideshow

Gminny Konkurs Ortograficzny 2013 "Już piszę bez błędów" pod patronatem Wójta Gminy Józefów nad Wisłą, Banku Spółdzielczego w Józefowie nad Wisłą i Przedsiębiorstwa "Sad" sp. z o.o. w Józefowie nad Wisłą-XII Edycja

Dnia 22 maja 2013r. w Szkole Podstawowej w Prawnie odbył się Konkurs Ortograficzny, w którym swoje umiejętności i zdobytą wiedzę prezentowali uczniowie klas: I, II, III z wszystkich szkół naszej gminy.
Pani dyrektor Elżbieta Tłuścik przywitała przybyłych gości oraz uczestników zmagań z ortografią.
Następnie głos zabrał Wójt Gminy-pan Grzegorz Kapica, który podkreślił jak ważną rolę spełnia ortografia i opanowanie trudnej sztuki poprawnego pisania w języku ojczystym. Świadczy o tym popularność kolejnych edycji konkursu, który zainicjowała pani Marzanna Kapica (tegoroczna jest już dwunastą).
Przed rozpoczęciem zmagań z "zakrętami ortografii", uczniowie otrzymali od gości prezenty: długopisy oraz słodycze.
Scenariusz konkursu przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z Prawna, mianowicie: Ewa Jabłońska, Anna Wilczyńska, Katarzyna Gołębiowska. Całością działań koordynowała pani Marzenna Merwa, współorganizator konkursu.
Jak corocznie, poziom zdolności i umiejętności uczniów był bardzo wyrównany – świadczy o tym niewielka różnica pomiędzy zdobytymi przez drużyny poszczególnych szkół punktami:
- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza z Józefowa nad Wisłą (A) – 102,5 p.
- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza z Józefowa nad Wisłą (B) – 101,5 p.
- Szkoła Podstawowa z Prawna – 101 p.
- Szkoła Podstawowa z Chruśliny – 101 p.
- Szkoła Podstawowa z Chruślanek Józefowskich - 96,5 p.
- Szkoła Podstawowa z Boisk – 84 p.

Uczestnikom konkursu towarzyszyły panie nauczycielki z poszczególnych szkół:
- Mariola Lebioda – SP w Chruślinie
- Jolanta Iracka – SP w Chruślankach Józefowskich
- Barbara Surdacka - SP w Boiskach
- Magdalena Toś-Piasecka- SP w Józefowie nad Wisłą

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie, po czym spożyli poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów ze szkoły w Prawnie. Nagrody dla uczestników konkursu zostały zakupione dzięki ofiarności sponsorów.

(M.M.)

konkurs_ortograficzny13_01
konkurs_ortograficzny13_02
konkurs_ortograficzny13_03