Up Konkursy, konkursy... Slideshow

W marcu i kwietniu odbyło się wiele konkursów, w których startowali uczniowie naszego gimnazjum, osiągając niemałe sukcesy.
  • 7 marca w gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie odbył się finał wojewódzki konkursu geograficznego. Po raz kolejny awansował do tego etapu Damian Kramek, uczeń klasy IIIC, który był finalistą również w ubiegłym roku. Tym razem został również laureatem tego konkursu, co zwolniło go z pisania części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego! Brawo!
  • Z kolei 8 marca odbył się w ZS im. św. Stanisława Kostki w Lublinie konkurs "Wędrujemy po mapie świata", w którym wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły: Damian Kramek i Asia Sieląg (klasa IIID). 11 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników. I tu znowu duży sukces odniósł Damian, który zajął III miejsce w stawce ponad 380 uczniów, którzy przystąpili do konkursu! Otrzymał nagrodę i dyplom.
  • Tydzień później, w tej samej szkole, odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny, w którym startowało kilkoro naszych gimnazjalistów. Najlepszy wynik z naszych uczniów osiągnął Krzysztof Dorosz z klasy IIID.
  • W marcu odbył się Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas III gimnazjum. Konkurs składał się z dwóch etapów; pierwszy etap to test wiedzy, drugi etap praca plastyczna pt.; „Inwestycja unijna na Lubelszczyźnie”.
      Po podsumowaniu punktów przyznano miejsca:
    I miejsce – Wiktoria Chmiel, uczennica klasy IIIA,
    II miejsce – Natalia Dżoń, uczennica klasy IIIA,
    III miejsce – Angelika Kowalska, uczennica klasy IIIA.
      Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, który przygotował bardzo atrakcyjne nagrody; za zajęcie I miejsca uczennica otrzymała tablet, za II i III miejsce były słuchawki firmy Philips. (J.J., S.M.)

P1090631
P1090633
P1090637
P1090638