Up

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Slideshow

30 kwietnia w naszej szkole uroczyście uczczono 218 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie klas II gimnazjum oraz chór pod dyrekcją pani Anny Kapicy przeniósł nas w czasy oświecenia, gdy w myśl idei tej epoki uchwalono pierwszą w Europie konstytucję. Gimnazjaliści przybliżyli nam sylwetki twórców tego ważnego dokumentu.
Radosny nastrój 3 maja 1791 roku stworzył chór śpiewając pieśń „Witaj majowa jutrzenko”. 218 lat temu śpiewając tą pieśń lud Warszawy entuzjastycznie przyjmował wprowadzenie zmian ustrojowych.
Uczniowie naszej szkoły z powagą wysłuchali przygotowanej przez panią Agnieszkę Iracką części artystycznej a wykonawców nagrodzili gromkimi brawami.

(A.I.)

konstytucja09_01
konstytucja09_02
konstytucja09_03