Up Wyjazd na Łotwę w ramach programu Comenius Slideshow

W dniach 8 - 13 grudnia 2013 r. delegacja ZSO w Józefowie nad Wisła gościła w Jelgavie (40 km od Rygi) na Łotwie w ramach Comeniusa.
    Cele projektu to promowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie młodych ludzi do uprawiania sportu, a także komunikacja w języku angielskim i integracja Europejczyków.
    Wspólne zajęcia, lekcje, warsztaty, prezentacja przygotowanych materiałów, występy artystyczne gospodarzy i ich popisy kulinarne wypełniły czas pobytu. Ponadto gospodarze zorganizowali ognisko i biesiadę z muzyką każdego kraju uczestniczącego w projekcie.
    Grupa odwiedziła centrum młodzieżowe, szkołę plastyczną, miejską wieżę i ośrodek rozwoju edukacji, odbyła wycieczkę do parku narodowego Tervete i słynącego z bałwanów miasta Dobele, zwiedziła zamek Rundale.
    Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Rygę. Podziwiali jej zabytki; największe wrażenie zrobiły na nich bajeczne targi świąteczne.
    Wyjazd na Łotwę to niewątpliwie ciekawe doświadczenie i przeżycie.
    Kolejne spotkanie w ramach projektu odbędzie się w kwietniu 2014 roku w Bułgarii.

Tekst: Natalia Puszko

lotwa_01
lotwa_02
lotwa_03