Up Wycieczka klasy II liceum do muzeum na Majdanku Slideshow

27 lutego 2015 roku uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego pojechali na wycieczkę do obozu zagłady na Majdanku w Lublinie.
Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z miejscami pamięci narodowej. Swoim pobytem w tym miejscu uczniowie oddali hołd ofiarom nazizmu.
Dla każdego z uczestników tego wyjazdu była to lekcja historii na żywo, historii o której powinien wiedzieć każdy kto chce nazywać siebie Polakiem i Patriotą.
    Pobyt w Majdanku uświadomił licealistom wagę miejsca, które jest żywym dowodem na to, że należy doceniać i szanować fakt, iż żyjemy w wolnym kraju. Dla większości była to pierwsza wizyta na Majdanku. Uczniowie zakończyli wędrówkę po obozie w mauzoleum, gdzie spoczywają prochy wykopane z kopców znalezionych na terenie obozu. (K.Cz.)

majd01
majd02
majd03
majd04