Up Kurs językowy na Malcie - w ramach programu Comenius Slideshow

Natalia Puszko, Maria Jagodzińska
Szkolenie w ramach programu Comenius- Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej
Malta 2013

W dniach 24 marca - 6 kwietnia 2013 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w szkoleniu w ramach programu Comenius. Szkolenie to odbywało się na Malcie, państwie leżącym na Morzu Śródziemnym, pomiędzy Sycylią a północnym wybrzeżem Afryki, gdzie jednym z języków urzędowych jest język angielski.
    Jednostką organizacyjną był ETI- Executive Training Institute, a kluczowym tematem szkolenia było odświeżenie metodyki nauczania języka obcego. W trakcie warsztatów metodycznych wcielaliśmy się w rolę uczniów, analizowaliśmy preferowane techniki, metody i oceny pracy. Bardzo spodobała nam się dynamika prowadzenia kursu, na potrzeby, którego użyto wiele zróżnicowanych technik przekazu wiedzy. Kurs odbywał się w grupach, złożonych z nauczycieli z różnych krajów: Polski, Niemiec, Litwy, Rumunii i Japonii, co umożliwiło wymianę doświadczeń, poznanie innych systemów kształcenia i sprawiło, że wiedza, jaką zdobyliśmy znacznie wykroczyła poza program szkolenia.
Wyjazd był nie tylko szansą na udoskonalenie warsztatu pracy, oraz podwyższenia kompetencji zawodowych, ale również szansą na poznanie kultury i obyczajów Malty. Przyjemny, ciepły klimat, słońce i kryształowo czyste morze oraz słynna gościnność Maltańczyków, to tylko niektóre z dodatkowych aspektów czyniących ten pobyt bardziej atrakcyjnym. Szkolenie to było dla nas nowym i drogocennym doświadczeniem. Gorąco polecamy tego typu kursy wszystkim nauczycielom!

Natalia Puszko, Maria Jagodzińska

Malta 2013 060
Malta 2013 067
Malta 2013 100