Up Wizyta native speakera w naszej szkole. Slideshow

W dniach 21-22 kwietnia placówka miała zaszczyt gościć Amerykanina pana Roberta Pine z Wisconsin International Educational Scientific Cultural Oragnization. Była to wizyta w ramach realizacji programu English Teaching Small Grants „English Adventure” ufundowanego przez Polsko-Amerykańską Fundacje Wolności NIDA.
    Spotkanie w pierwszym dniu było pełne wrażeń, gdyż gościliśmy po raz pierwszy rodowitego Amerykanina. Warsztaty obejmowały dwa tematy – każdy dostosowany do wieku słuchaczy. Uczniowie liceum, jako pierwsi, mieli możliwość wysłuchania wykładu na temat „Poles in Chicago” , natomiast uczniowie szkoły podstawowej, biorący udział w projekcie ET, zobaczyli prezentację na temat „American Food”. Spędziliśmy z gościem trzy godziny i dowiedzieliśmy się wielu interesujących nas informacji oraz intrygujących zagadnień. Uczniowie mieli również okazję zadać Robertowi wiele ciekawych i zaskakujących pytań. Młodzież zmagała się z łamańcami językowymi tzw. „tongue twisters”, a gość wykazał się dużym poczuciem humoru, gdyż nie wstydził się zaprezentować swoich umiejętności deklarując wiersz „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”. Konwersacja była bardzo przyjemna i miejmy nadzieję, że zmotywuje wielu uczniów do pogłębiania wiedzy językowej.
    Po obiedzie, zwiedziłyśmy z gościem kościół w Józefowie, pałac Potockich. Następnie zaprezentowałyśmy mu uroki „królewskiego” Sandomierza. Ogromne wrażenie zrobiły na Robercie liczne zabytki tego miasta : gotycka świątynia- Bazylika katedralna, Brama Opatowska, Kościół św. Jakuba, Ratusz. Mamy nadzieję, że takiego rodzaju spotkania będą organizowane częściej, gdyż doskonale wiemy jak ważna jest autentyczność prowadzonych zajęć i poczucie bezpośredniego kontaktu z żywym językiem. Zajęcia z native speakerami, czyli rodzimymi użytkownikami języka obcego stwarzają warunki bardzo zbliżone do przebywania w obcym kraju i są niepowtarzalną motywacją do nauki.
    Podsumowując, wizyta native speakera przyniosła uczniom ogromne korzyści językowe oraz wzbogaciła ich wiedzę o Stanach Zjednoczonych. Serdecznie dziękujemy panu Robertowi za to spotkanie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Szkolny koordynator programu English Teaching : L. Makoviychuk.

IMG_0180
IMG_0186
IMG_0187
IMG_0194