Up Olimpiada i konkursy wojewódzkie Slideshow

W lutym 2013 r. odbywały się finały wojewódzkie olimpiad przedmiotowych szkół średnich oraz konkursów przedmiotowych szkół gimnazjalnych, w których startowali również uczniowie naszej szkoły.
  • W dniach 9 i 10 lutego, w Puławach, odbyła się XXXIX Olimpiada Geograficzna szkół średnich, w której uczestniczył uczeń klasy II LO Robert Baran. Był to pierwszy start naszego ucznia na szczeblu wojewódzkim w tego typu olimpiadzie. Finał składał się z trzech rund testowych (po 45 minut) i części ustnej, która odbywała się drugiego dnia.
    Na 43 startujących uczniów Robert zajął 22 miejsce i nie awansował do finału ogólnopolskiego, który w tym roku odbędzie się w Toruniu. Ale debiut można uznać za udany, zwłaszcza, że był jedynym przedstawicielem szkół średnich z powiatu opolskiego i kraśnickiego. Uczniów, którzy chcieliby zapoznać się z pytaniami testowymi (swoją wiedzę trzeba sprawdzać...;)) odsyłam na stronę olimpiady geograficznej. Do olimpiady uczeń przygotowywał się pod kierunkiem p. S. Majchera.

• Dnia 22 lutego w gmachu Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie odbył się Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Uczestnikami tegorocznej olimpiady było ponad 100 uczniów ze wszystkich powiatów województwa lubelskiego. Reprezentantami naszej szkoły byli Robert Baran i Daniel Rękas, uczniowie klasy II LO, przygotowywani przez p. dyr. J. Jurak.
    Test składał się z 23 pytań z zakresu ustaw dotyczących pracy i funkcjonowania wszystkich szczebli samorządu terytorialnego w Polsce. Do etapu ustnego kwalifikowali się uczniowie którzy uzyskali co najmniej 20 punktów na 25 możliwych. Do tej części awansował Robert Baran i po eliminacjach ustnych uzyskał XI miejsce w województwie, co umożliwia mu studiowanie bez rekrutacji punktowej na kierunku Samorząd i Polityka Lokalna na Wydziale Politologii UMCS.Zdjęcia można zobaczyć na stronie UMCS a także wyniki.

• 25 lutego w Lublinie w wojewódzkim finale gimnazjalnego konkursu historycznego startował Radek Miśkiewicz, uczeń klasy III c. Do uzyskania tytułu laureata konkursu Radkowi zabrakło 5 punktów. Uczeń przygotowywał się pod kierunkiem p. A. Irackiej.

• Trzy dni później, 28 lutego, także w Lublinie, odbył się finał gimnazjalnego konkursu geograficznego. Uczestniczył w nim Damian Kramek, uczeń klasy II c. Jemu także niewiele brakowało, by uzyskać tytuł laureata - 3 punkty. Ale ma jeszcze szansę w przyszłym roku. Uczeń przygotowywał się pod kierunkiem p. S. Majchera.

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów (bo występ w finale wojewódzkim to już sukces!) i życzymy dalszych. A innych zachęcamy, by brali z nich przykład i uczestniczyli w konkursach oraz olimpiadach, bo one najbardziej rozwijają wiedzę, zainteresowania i umiejętności.
    Poniżej zdjęcia z olimpiady geograficznej. (Robert B., S.M.)

P1070106
P1070109
P1070110
P1070111