Up Spotkania wigilijne w ZSO w Józefowie n. Wisłą 2009 Prev Next Slideshow

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby nauczyć się miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Spotkania opłatkowe w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie n. Wisłą mają wieloletnią tradycję. W tym roku przedświąteczne uroczystości odbyły się 22 grudnia.
    Już od rana w salach lekcyjnych dzielono się opłatkiem podczas "klasowych wigilii", a w godzinach przedpołudniowych w szkolnej sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność ZSO: przedszkolaki, uczniowie klas I-VI SP, gimnazjaliści i licealiści wraz ze swoimi nauczycielami.
    Doskonała dekoracja, odświętne stroje i uroczysty nastrój oczekiwania na wyjątkowe, bo Bożonarodzeniowe przedstawienie. I było na co czekać. Bernardyński Zakonnik z dawnego józefowskiego klasztoru, założyciel Kołczyna - póżniejszego Józefowa nad Wisłą Kasztelan Andrzej Potocki oraz patron Szkoły Adam Mickiewicz przybliżyli zebranym historię miejscowości, a sceny w wiejskiej chacie i w sadzie przypomniały tradycje Godnich Świąt. Niezwykłą atmosferę stworzyły kolędy i pastorałki w wykonaniu szkolnego chóru. Nie sposób też opisać wzruszenia, jakie ogarnęło całą szkolną społeczność, kiedy druhna Joanna Kasza przekazała na ręce Ks. Proboszcza i Dyrekcji Zespołu Betlejemskie Światło Pokoju przywiezione z Łysej Polany przez nowo utworzoną józefowską drużynę harcerską. Na zakończenie uroczystości ks. Dariusz Nowomiejski- autor scenariusza odczytał fragment Ewangelii, a Dyrektor ZSO Pan Grzegorz Kapica skierował do zgromadzonych świąteczne życzenia.
    O godzinie 16.00 odbyło się Spotkanie Opłatkowe wszystkich pracowników ZSO. W tym roku miało ono szczególny wymiar, gdyż zaproszenie na wspólne kolędowanie przyjęli: Wójt, Radni i Sołtysi Gminy Józefów n. Wisłą, Inpektor Oświaty, Przewodniczący Rady Rodziców oraz honorowy gość imprezy - Lubelski Kurator Oświaty Pan Krzysztof Babisz. Po części artystycznej, w której uczniowie ponownie odtworzyli przeszłość swojej miejscowości i przypomnieli bożonarodzeniowe zwyczaje i obrzędy, zebrani wysłuchali ciepłych słów Dyrektora ZSO Pana G. Kapicy, Kuratora Pana K. Babisza,Wójta Gminy Pana M. Teresińskiego, jak też Ewagelii odczytanej przez ks. D. Nowomiejskiego, podzielili się opłatkiem oraz przyjęli szczere uczniowskie życzenia:

" Panu Kuratorowi i wszystkim pracownikom Lubelskiego Kuratorium Oświaty:
Niech błyśnie dobra gwiazda
Nad naszą oświatą.
Niech przemieni szkołę
W przecudne lato.
Niech każdy dzień pracy
Satysfakcją będzie.
A godzina spokojną -
Nie w szalonym pędzie.
Niech o Państwu pamięta
Ta Boża Dziecina.
Niech w zdrowiu żyje
Cała Państwa rodzina.
By świąteczne dni
Niosły spokój, wytchnienie.
Również ciepła rodzinnego
Na to jasne - Boże Narodzenie."

"Panu Wójtowi, Radnym i Sołtysom -
Gospodarzom naszej gminy
Życzymy pociechy z naszej wspólnoty -
Józefowskiej rodziny.
Wytrwałości w pracy.
Pomysłów wspaniałych,
Projektów unijnych -
Tych dużych i małych.
Szczęścia rodzinnego
W zaciszu domowym,
By każdy z Państwa czuł się
Wciąż silnym i zdrowym."

"Nauczycielom i pracownikom naszej Szkoły życzymy,
By z pogodą ducha nieśli
Kaganek oświaty,
By młodzież im kwitła
Jak w ogrodzie kwiaty.
W szkole niech nie będzie
Żadnych przykrych zdarzeń.
Praca niech będzie
Spełnianiem ich marzeń.
Zawodowych sukcesów,
W rodzinach miłości.
Z całego serca -
Dużo uśmiechu i samych radości."

Oby wszystkie życzenia się spełniły! (J.S.)

Strona | 1 | 2 |

oplatek09_30
oplatek09_31
oplatek09_32