Up
Otrzęsiny klas I gimnazjum
Slideshow

Dnia 07 października 2009 r. odbyły się popularne "otrzęsiny", czyli przyjęcie do społeczności szkolnej "kociaków"- uczniów klas pierwszych gimnazjum.
Tegoroczny scenariusz otrzęsin został oparty o przewodni motyw kota. Wykorzystane zostały różne związki frazeologiczne z kotem w tle. Konkursy miały służyć zaprezentowaniu uczniów klas I gimnazjum. Cała impreza miała zapobiec tzw. "koceniu" w szkole poprzez oficjalne otrzęsiny.
Wszystkie "kociaki" - pierwszaki zostały "wyposażone" w długie ogony oraz koci makijaż. "Wizażystki- kocurki" z klas II upodobniły całe towarzystwo do kociego rodu. Nie obyło się przy tym bez charakterystycznego miauczenia "kocurków", szczególnie "kociczki" miały dużo do powiedzenia...
Uczniowie klas II przygotowali zabawne konkurencje sprawdzające zarówno zasób wiedzy, poczucie humoru, sprawność fizyczną, manualną i wokalną "kociaków"- pierwszaków.
Wszystkie klasy pierwsze wzorowo wypełniły swoje zadania i zasłużyły na to, by przyjąć je do grona społeczności szkolnej. Udowodniły, że są godni nosić miano uczniów Samorządowego Gimnazjum Publicznego w Józefowie nad Wisłą. Jak przystało na prawdziwe koty, zawsze spadały "na cztery łapy".
    Od tej pory koleżanki i koledzy z klas II i III gimnazjum mają obowiązek traktować wszystkich pierwszaków jak równych sobie. Uczniom klas I gimnazjum życzymy jak najwięcej sukcesów i samych radosnych dni w murach naszej szkoły.

(M.Z.)

otrzesinygimnazjum09_18
otrzesinygimnazjum09_19
otrzesinygimnazjum09_20