Up Dzień Patrona Slideshow

W naszej szkole organizowanych jest wiele konkursów, które wzbudzają ogromne emocje wśród uczniów i nauczycieli. Od kilku lat, na wyraźna prośbę dzieci, uroczystości związane z Dniem Patrona Szkoły Podstawowej przybierają właśnie formę konkursową. Tak było również w tym roku.
    Organizatorkami niecodziennego spotkania były panie Dorota Bis, Ewa Kozioł i Barbara Jodłowska. Scenariusz zakładał połączenie przyjemnego z pożytecznym a więc przybliżenie sylwetki naszego Patrona poprzez szereg atrakcyjnych konkurencji.
Klasy I-III miały pięknie recytować wybrane bajki wieszcza narodowego. Komisja konkursowa oceniła również próby poetyckie wybranych dzieci. Większej liczbie zadań musieli sprostać ich starsi koledzy, którzy rywalizowali w następujących konkurencjach:
- konkurs wiedzy o życiu i twórczości poety
- wykonanie folderu biura turystycznego zachęcającego do udziału w wycieczce "Szlakiem Adama Mickiewicza"
- poetyckie podchody
- sportowe dyktando
- konkurs dla spostrzegawczych
- "Maryla i Adam"- krótka scenka romansowa "w niemym kinie"
    Jednym z punktów programu była była inscenizacja ballady pt."Lilie" przygotowana przez uczniów klasy 6b. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że pochwaliłby je nawet sam Adam Mickiewicz. Przedstawienie to można będzie wkrótce obejrzeć na naszej stronie internetowej.
    Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu uroczystości:
- Radzie Rodziców za ufundowanie atrakcyjnych nagród
- Komisji konkursowej za trudną pracę przy ocenianiu uczniowskich zmagań
- pani Annie Teresińskiej za opracowanie pytań do konkursu wiedzy o poecie
- paniom: Lidii Latos-Pyć, Jaoannie Kaszy, panu Szczepanowi Ambrożkiewiczowi i chłopcom z klasy III LO za pomoc
  w wykonaniu dekoracji
- panu Piotrowi Majowi za obsługę dźwiękową spotkania
- wychowawcom za przygotowanie swoich klas do konkursów.

(D.B.)

patron09_26
patron09_27
patron09_28