Up Pielgrzymka maturzystów 2011 Slideshow

Każdy ma swoje Westerplatte

Takie hasło przyświecało tegorocznej XXIX Pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę, która odbyła się 23 września 2011. Uczniowie wykonali transparent, który promował ideę corocznych wyjazdów maturzystów do sanktuarium w Częstochowie. Młodzież naszego liceum po raz pierwszy w dziejach szkoły włączyła się w ceremonię liturgii mszy świętej, wystawiając poczet sztandarowy. To przełomowy moment w historii naszego liceum, które nosi zaszczytne imię Jana Pawła II. Słowa naszego wielkiego Rodaka stały się mottem tegorocznych spotkań w Domu Matki.
    Młodzież wysłuchała homilii, którą wygłosił biskup Artur Miziński. Kaznodzieja wzywał młodzież do obrony fundamentalnych prawd i wartości, które we współczesnym świecie są zagrożone. „Obronić Westerplatte” – jak podkreślał w swym wystąpieniu biskup - „to obronić sens swojego istnienia, to obronić człowieczeństwo, to obronić piękno w sobie”.
    Młodzi ludzie w wielkim skupieniu przeżywali wyjazd do Częstochowy. Matce Bożej zanosili swe osobiste prośby i intencje. W ich modlitwach towarzyszyli im katecheci, nauczyciele oraz młodsi koledzy ze szkoły.
    Wielkim przeżyciem dla wszystkich był udział w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. W atmosferze nocy, ze światłem w dłoni i pieśnią na ustach w czterotysięcznym tłumie pielgrzymujących przemierzaliśmy stacje drogi krzyżowej, które ukazywały nam kolejne odsłony współczesnej Golgoty.
    Czas pielgrzymki stał się dla młodzieży okresem kształtowania osobowości młodego człowieka i wkraczania w dorosłość ze wstawiennictwem Pani Jasnogórskiej.
    Wracaliśmy z pielgrzymki wzmocnieni poczuciem wspólnoty i pełni wiary w powodzenie na egzaminie maturalnym. (G.Cz.)

pielgrz_11_02
pielgrz_11_05
pielgrz_11_04
pielgrz_11_03