Up Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę Slideshow

Dnia 17 października 2009 roku trzecia grupa maturzystów lubelskich odbyła pielgrzymkę na Jasną Górę by prosić Matkę Bożą o pomyślne zdanie matury oraz wstawiennictwo w osobistych intencjach.
Wzięli w niej udział również maturzyści z naszej szkoły, przedstawiciele klasy drugiej oraz grona pedagogicznego. Wyjazd zorganizowała p. Joanna Błaszczykowska. Opiekunami jubileuszowego, bo 25 spotkania byli między innymi p. Szczepan Ambrożkiewicz oraz nasza wychowawczyni p. Barbara Chmiel.
Uroczystości rozpoczęły się o 14:30 koncertem w sali ojca Augustyna Kordeckiego. Po występie większość uczniów udała się na krótki spacer, w czasie którego zwiedzali Częstochowę i kupowali pamiątki. Spotkaliśmy się również z absolwentami naszego gimnazjum, którzy kontynuują naukę w szkołach województwa lubelskiego.
Następnie wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez biskupa naszej archidiecezji Artura Mizińskiego. Potem udalismy sie do sanktuarium, aby odmówić różaniec oraz Apel Jasnogórski.
Piękne rozważania oraz atmosfera spowodowana blaskiem świec podobała się większości maturzystów. Około godziny 23 udaliśmy sie do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną. (Uczennice klasy III LO).

Obraz 003
Obraz 010
Obraz 013

Całkowita ilość zdjęć: 3 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc | Wyk. Monika Kupisz & S.M.