Up Wyjazd do Piotrawina Slideshow

Pierwszego dnia wiosny uczniowie liceum wyruszyli na kilkugodzinną wycieczkę do Piotrawina. Wyjazd został zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej "Rekreacja i turystyka regionalna", a jego celem było zwiedzenie jednego z ciekawszych obiektów sakralnych w naszym regionie, a także zdobycie wiedzy na jego temat.
    Czworo uczniów spróbowało wcielić się w role przewodników turystycznych, co też jest jednym z celów innowacji. Oprowadzali oni kolegów po terenie i dzielili się z nimi wiedzą. Uczniów klasy pierwszej z historią kościoła i okolicy zapoznawały Agata z Dominiką, uczennice drugiej klasy. Z kolei przewodnikami klasy drugiej byli Dagmara i Patryk z klasy pierwszej. Nauczyciele tym razem niewiele mieli do powiedzenia i także byli w roli słuchaczy, a na koniec ocenili młodych przewodników.
    Trzeba przyznać, że uczniowie dobrze przygotowali się do tej roli i zadziwiali wiedzą swoich kolegów i koleżanki. Być może to dla nich początki prawdziwej kariery przewodnika? Zobaczymy.
    Na razie zostali docenieni przez nauczycieli, co zostało potwierdzone celującymi ocenami z jęz. polskiego i geografii. A wiedza, którą przekazali zostanie, przynajmniej w części, w głowach ich słuchaczy. Myślę, że inne wrażenia z wyjazdu także... (S.M.)

piotrawin12_01
piotrawin12_02
piotrawin12_03
piotrawin12_04