Up Pokazy chemiczne

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie kl. I B wraz z wychowawczynią p. E. Kępowicz postanowili zrobić sobie nietypowy prezent mikołajkowy. Wybrali się do Lublina i wzięli udział w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Chemii UMCS.
    Obejrzeli tu szereg ciekawych doświadczeń. Dotyczyły one badania właściwości określonych substancji chemicznych, zmiany barwy wskaźników w zależności od środowiska czy efektów towarzyszących niektórym reakcjom chemicznym (wybuch, świecenie, zmiana barwy).
    Uczniowie zrozumieli, że chemia bywa kolorowa, tajemnicza, zaskakująca ale też intrygująca.
    Pokazy chemiczne to ciekawy sposób, by wprowadzić uczniów w świat tego przedmiotu. (B. Chmiel)

Całkowita ilość zdjęć: 0 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc