Up Prelekcja na temat: „Bezpieczna droga do szkoły” Slideshow

Spotkania uczniów z policjantami na stałe wpisały się już w kalendarze naszej szkoły. Przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz przybliżenie pracy policjantów spotyka się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony dzieci, jaki i nauczycieli.
    20 września 2012r. odbyła się prelekcja dla klas I-III Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Józefowie nad Wisłą przygotowana przez panią pedagog Magdalenę Toś-Piasecką oraz sierżant sztab. Sabinę Piłat-Kozieł na temat: „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tego typu spotkań jest między innymi wyuczenie u dzieci zachowań i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożeń, jak również zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze. Już najmłodsi muszą mieć przecież świadomość, jakie zagrożenia czyhają na nich ze strony innych uczestników ruchu drogowego.
    Dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej wysłuchały najpierw prelekcji na temat jak mają właściwie zachować się w domu, na drodze i w szkole. Następnie poznały umundurowanie policjantów oraz ich nieodzowne atrybuty np. broń służbową, kajdanki, pałkę, gaz, radiotelefon.
    Największe emocje wzbudziły „zajęcia praktyczne”. Dzieci uczestniczyły w kontroli drogowej i wraz z sierżant sztab. Sabiną Piłat-Kozieł zatrzymywały pojazdy do kontroli. Przypatrywały się z bliska rutynowym czynnościom policjantów podczas ich codziennej pracy (np. kontrola dokumentów, sprawdzanie trzeźwości kierowców).
    Mnóstwo radości było przy zwiedzaniu radiowozu. Szczególnie, gdy została włączona sygnalizacja świetlna i dźwiękowa.
    Na pewno spotkanie to było bardzo owocne i pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów. Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania naszych pociech. Aby mogły prawidłowo postępować muszą się tego nauczyć.
    No cóż….. z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z policjantami.

(M.T-P.)

policja12_26
policja12_27
policja12_28