Up Podsumowanie Projektu English Teaching Small Grants

Podsumowanie Projektu English Teaching Small Grants "English a key to the Future”.

Projekt pod tytułem "English a key to the future" był realizowany w Zespole Szkół Ogólnokształcących od początku września 2012 roku do końca maja 2013roku. Projekt był skierowany do uczniów klas drugich gimnazjum.
    W trakcie zajęć uczniowie korzystali z różnorodnych pomocy: Internet, programy multimedialne, fiszki, gry językowe, które zostały zakupione ze środków projektu. Uczniowie również poznawali kulturę i zwyczaje krajów, języki, których się uczymy: angielskiego i niemieckiego. Młodzież przygotowała prezentacje krajów anglo- i niemieckojęzycznych w programie Power Point i zaprezentowała swoją wiedze na forum szkoły w Dniu Języków Obcych. Został zorganizowany wyjazd młodzieży na Forum Młodzieżowe do Bystrzycy Kłodzkiej. Uczniowie mieli możliwość poznania zasad wolontariatu, komunikowali się w języku angielskim z wolontariuszami z Niemiec, Anglii, Włoch, Hiszpanii, Wietnamu, Indonezji i wielu innych. Ważnym zadaniem dla uczniów było przygotowanie i przeprowadzenie wywiadu z wolontariuszami z całego świata. Cała praca uczniów została zaprezentowana w Dniu Języków Obcych. Był zorganizowany również Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, Konkurs Ortograficzny w języku angielskim i niemieckim, Konkurs Plastyczny pod tytułem "Pocztówka z Wielkiej Brytanii", w których wzięli udział nie tylko uczniowie zaangażowani w projekt, ale wszyscy uczniowie gimnazjum. Ważnym elementem była praca w grupie, co pozwoliło na integrację młodzieży naszego gimnazjum.
    Końcowym etapem projektu był Dzień Języków Obcych, na którym przedstawiliśmy wyniki naszej wielomiesięcznej pracy. Została wystawiona współczesna wersja "Kopciuszka" w języku angielskim oraz "Lokomotywa" w języku niemieckim, skecze, quizy w językach obcych oraz konkurs karaoke, w którym stanęły naprzeciwko siebie drużyna uczniów i drużyna nauczycieli. Na Dzień Języków Obcych zaprosiliśmy całą społeczność szkolną wraz z dyrekcją, Radą Rodziców, rodziców jak również władze Gminy Józefów nad Wisłą. Uroczystość została uwieczniona na płycie, więc można będzie ją zaprezentować nowym uczniom naszej szkoły. Stworzyliśmy także album, przedstawiający nasze wieloetapowe działania. Jako koordynator zakończonego projektu zamierzam zachęcić moje koleżanki anglistki do aplikowania wniosku o kolejne granty.

Koordynator Ludmiła Makowijczuk.

Całkowita ilość zdjęć: 0 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc