Up Projekt ekologiczny - "Las naszym wspólnym dobrem" Slideshow

Od września do listopada 2013r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą realizowany jest projekt ekologiczny pt. „Las naszym wspólnym dobrem”. Współfinansowany jest on przez Gminę Józefów nad Wisłą oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Projekt skierowany jest do uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców gminy. Podstawowym jego celem jest promocja przyrody i właściwych zachowań w lesie, poprawa czystości lasów najbliższej okolicy oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Realizacja projektu opiera się głównie na prowadzeniu edukacji leśnej podczas zajęć terenowych. Ponadto młodzież będzie uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, wycieczkach, konkursach, spotkaniach z leśnikiem i ornitologiem.
    W ramach projektu uczniowie wzięli udział w wycieczce do Arboretum przy Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej SGGW w Rogowie koło Łodzi oraz do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Ponadto został opracowany i wydrukowany folder informujący o formach segregowania odpadów. (M.G.)

Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc