Up Ślubowanie uczniów klasy pierwszej liceum Slideshow

UŚMIECH TRWA TYLKO CHWILĘ, ALE WE WSPOMNIENIACH MOŻE ŻYĆ WIECZNIE

Pod takim hasłem odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie nad Wisłą. Zaprzysiężenie odbyło 6 listopada 2009 roku. W akademii udział wzięli uczniowie lasy II i III LO oraz uczniowie klasy III gimnazjum wraz z wychowawcami. Gośćmi honorowymi obok dyrekcji naszej szkoły byli rodzice uczniów klasy I LO na czele z przewodniczącą Rady Rodziców, Panią Ewą Adamczyk.
    Aktu Ślubowania dokonał Pan wicedyrektor Sławomir Majcher, a przemówienie okolicznościowe wygłosił Pan dyrektor Grzegorz Kapica. Życzył uczniom wielu sukcesów w nauce, stawiając za wzór uczennicę klasy II LO, która otrzymuje stypendium Prezesa Rady Ministrów. W swojej mowie Pan dyrektor nawiązał do myśli przewodniej programu artystycznego, który zaprezentowali uczniowie klasy pierwszej. Pan dyrektor podkreślał rolę wzajemnej życzliwości i uprzejmości w kontaktach interpersonalnych, które tworzą właściwy klimat zdobywania wiedzy.
    Głos zabrała również Pani przewodnicząca Rady Rodziców, która przypomniała znaną maksymę: Nikt nie jest tak biedny, by nie móc podarować innym uśmiechu i nikt nie jest tak bogaty, by nie chcieć go przyjąć.
    Atmosferę pogodnej refleksji nad sensem życia współtworzyła oprawa muzyczna, na którą złożyły się utwory Anny German (Człowieczy los) i Anny Jantar (Za każdy uśmiech twój) w wykonaniu szkolnego chóru.

(G.Cz.)

slublo09_18
slublo09_19
slublo09_20