Up Wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa RM Slideshow

"Nauka nie ma żadnej ojczyzny,
gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat."
                              Ludwik Pasteur

Dnia 5 listopada 2012 roku o godzinie 930 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Jest to wyjątkowe odznaczenie, ponieważ otrzymuje je tylko jeden uczeń ze szkoły, odznaczający się wysoką średnią ocen, oraz aktywnym udziałem w życiu szkoły i środowiska.
    W tym roku stypendystą z naszego Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie nad Wisłą był Robert Baran, uczeń klasy II LO. Z całą pewnością spełniał warunki stawiane przez Kuratorium Oświaty, gdyż jego średnia ocen na zakończenie roku szkolnego 2011/2012 wynosiła 5,43, miał 100 % frekwencję, aktywnie pracuje dla Samorządu Uczniowskiego na stanowisku sekretarza, odznacza się pracowitością, sumiennością i koleżenstwem oraz uczestniczył w wielu konkursach przedmiotowych, m.in. w pamiętnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, na którym dotarł do etapu wojewódzkiego. O przyznaniu Stypendium Prezesa Rady Ministrów Robertowi zdecydował Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Liceum w Józefowie nad Wisłą w czerwcu 2012 roku. Wniosek został pozytywnie przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.
    Wręczenia dyplomów w Sali Błękitnej dokonał wiceminister administracji i cyfryzacji pan Włodzimierz Karpiński i Wojewoda Lubelski pani Jolanta Szołno-Koguc, natomiast gospodarzem uroczystości był Lubelski Kurator Oświaty pan Krzysztof Babisz. Po zakończonej gali wszyscy stypendyści zostali poproszeni do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. (Robert B., Jola J.)

stypend12_01
stypend12_02
stypend12_03
stypend12_04