Up
Pasowanie na Świetlika
Slideshow

28.11.2008r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość przyjęcia do Grona Świetlików najmłodszych uczniów naszej szkoły.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wraz ze swoimi wychowawcami.
Uczniowie klas pierwszych aby dostać się do „Grona Świetlików” musieli wykazać się niezwykłą sprawnością i wiedzą. Przyszłe Świetliki zostały poddane kilku próbom, aby następnie złożyć ślubowanie. Były to próby: smaku, dotyku, porządku, sprawności i wiedzy. Oczywiście poprawnie wykonane zadania nagradzane były gorącymi brawami oraz małymi upominkami.
   Próba smaku dzieci rozpoznawały smak owoców i warzyw z zamkniętymi oczami.
   Próba porządku uczniowie losowali różne przedmioty i musieli odłożyć je na właściwe miejsce.
   Próba dotyku dzieci losowały przedmioty i rozpoznawały je mając przy tym zawiązane oczy.
   Próba sprawności dzieci musiały poradzić sobie z różnymi czynnościami np. nawleczenie igły.
   Próba wiedzy próba ta miała pokazać czy uczniowie znają zasady panujące w naszej świetlicy.
    Na zakończenie pierwszaki złożyły w obecności dyrekcji uroczyste ślubowanie, na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom. Dla wszystkich uczniów był również słodki poczęstunek.
Po uroczystości odbyła się dyskoteka andrzejkowa wraz z wróżbami.
Uroczystość pasowania na Świetlika poprowadziła: p.Justyna Bernadzka i p.Monika Krasińska.

(J.B.)

swietlik08_18
swietlik08_19
swietlik08_20