Powiatowy Turniej BRD

Dnia 20 kwietnia 2007 r. odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięło udział 27 uczniów z terenu powiatu opolskiego.
- Szkoły podstawowe - 5 drużyn
- Gimnazjum - 4 drużyny
Wszyscy uczniowie rozwiązali test z przepisów ruchu drogowego, wykazali się technicznymi umiejętnościami jazdy na rowerowym torze przeszkód oraz wiedzą praktyczną z ruchu drogowego podczas jazdy na szkolnym miasteczku.
Poszczególne drużyny zdobyły następujące miejsca:
Szkoły podstawowe:
I miejsce: Szkoła Podstawowa w Józefowie n. Wisłą
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Lubelskim
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Zaborzu
IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Karczmiskach
Gimnazja:
I miejsce: Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim
II miejsce: Gimnazjum w Józefowie n. Wisłą
III miejsce: Gimnazjum w Karczmiskach
IV miejsce: Gimnazjum w Poniatowej
     Zwycięskie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Najlepsi zawodnicy klasyfikacji indywidualnej otrzymali odtwarzacze mp3 ufundowane przez Wójta Gminy Józefów n. Wisłą oraz pamiątkowe dyplomy. Opiekunowie drużyn otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim oraz przedstawiciele PZU otrzymali podziękowanie za pomoc w przeprowadzeniu turnieju BRD. Przygotowaniem i obsługą miasteczka ruchu drogowego i toru przeszkód zajęli się uczniowie klasy II b gimnazjum pod kierunkiem pani Grażyny Szymczyk i pana Artura Nowaka.

G.Sz.

Nasi zawodnicy

Przed rozpoczęciem turnieju

Na miasteczku ruchu drogowego