Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Jak co roku na jesieni, maturzyści archidiecezji lubelskiej spotkali się w Częstochowie, biorąc udział w "XX Pielgrzymce Młodzieży na Jasną Górę".
      Nie zabrakło na niej także uczniów klasy III naszego liceum, którzy wraz z wychowawcą, piszącym te słowa, katechetą p.Szczepanem, p.Joasią i p.Gosią wyruszyli 25 września szkolnym autobusem (z p.Jurkiem) do Częstochowy.
Na postoju
     Poza maturzystami pojechali także uczniowie innych klas, a także absolwenci szkoły.
     W czasie wielogodzinnego pobytu na Jasnej Górze wzięliśmy udział m.in. we mszy świętej, apelu jasnogórskim oraz w wieczornej drodze krzyżowej na murach sanktuarium, której nastrój na wszystkich zrobił wrażenie i na długo pozostał w pamięci.
W autobusie
     W wolnym czasie zwiedziliśmy klasztor i jego okolice, spotykając wielu znajomych, którzy tu poprzyjeżdżali z innych szkół, a kiedyś chodzili do naszego gimnazjum. I były to naprawdę miłe spotkania...

S.M.

W autobusie