Życzenia i kwiaty od młodzieży

14 października jest tym dniem w roku, kiedy głębiej zastanawiamy się nad rolą nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Wszyscy zgodnie dochodzimy do wniosku, że jest to nie lada wysiłek. Uczniowie bowiem bardziej pamiętają o swoich prawach niż o obowiązkach. A właściwą równowagę między nimi należy zachować. I rolą nauczyciela jest trzymanie nad tym pieczy.
    Na współczesnego nauczyciela czyha obecnie zmora „stechnologizowania”. Już nie tylko informatyk powinien umieć podeprzeć się w pracy komputerem, rzutnikiem czy skanerem. Wszyscy, w mniejszym lub większym stopniu powinni ze współczesną technologią być za pan brat. Dziś nie wystarcza już umiejętność posługiwania się liczydłem i przyborami geometrycznymi. Trzeba stale doskonalić umiejętności zawodowe, nie tylko w swojej specjalizacji. Nauczyciel- omnibus- to chyba współczesny ideał...
    Nie dajmy się jednak zwariować. Róbmy to, co umiemy najlepiej, nie zapominając, że nauczyciel to przede wszystkim człowiek. Bo uczniowie kochają nauczycieli nie za to, czego ich nauczyli, ale za to, jakimi byli ludźmi. To dla kochanego „sora”, czy „sorki” uczą się roli na szkolne przedstawienia, piszą referaty, zakładają wszelakie hodowle, opiekują się szkolnymi zwierzątkami, bo chcą, by ich dostrzec i docenić ich starania. I im, i nauczycielom jest miło, kiedy razem osiągają sukcesy .
    Dlatego nie rozpamiętujmy porażek, czerpmy z nich wskazówki na przyszłość i cieszmy się obopólnym zrozumieniem.
    Tego, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły ze wszystkich typów placówek oświatowych, życzę w imieniu dyrekcji, pracowników i uczniów ZSO w Józefowie n. Wisłą.

Plik video

E.K

Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej Przemówienie przewodniczącej Rady Rodziców
Przemówienie wójta gminy Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej