"Zdrowa Rodzina w zdrowym środowisku"

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie n. Wisłą rozpoczęły się przedstawieniem pt. "Babci wspomnienia- wnucząt marzenia w XXI wieku" w wykonaniu uczniów klasy I D. Sympatię publiczności wzbudziła żyjąca wspomnieniami, ale jednocześnie ciekawa świata i żądna przygód babcia Klementyna- główna bohaterka opowieści, która za namową swoich wnucząt zdecydowała się na podróż w kosmos. Spektakl urozmaiciły piosenki różnych pokoleń: Przyjdzie na to czas, Jak przeżyć wszystko jeszcze raz, Konik na biegunach, Prawy do lewego, Takie tango, Moja planeta, Piąty bieg oraz parafraza znanego niegdyś szlagieru Walentyna twist.
Przedstawienie: Babci wspomnienia... Przedstawienie: Babci wspomnienia... Przedstawienie: Babci wspomnienia...
     Po odczytaniu Apelu Olimpijskiego przez nauczyciela wychowania fizycznego- pana Artura Nowaka, głos zabrał z-ca dyr. mgr Grzegorz Kapica, który złożył młodzieży życzenia z okazji Dnia Dziecka i podziękował za zaangażowanie organizatorom imprezy- pani Katarzynie Czubie i uczniom klasy I D. Apel Olimpijski
     Następnie Przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum i Liceum pani Ewa Adamczyk, dołączając się do życzeń dyrekcji, poradziła młodzieży, by "korzystali z dzieciństwa, póki jeszcze mogą, ponieważ są to najpiękniejsze chwile w życiu człowieka, do których ciągle się powraca". Przemawia p.Ewa
     Rozpoczęła się sportowa część imprezy.
     Na szkolnej sali gimnastycznej pod hasłem Taniec dobry na wszystko zainaugurowano konkurs tańca towarzyskiego, podczas którego młodzi tancerze z różnych klas naszego gimnazjum rywalizowali ze sobą w rytmach cza-czy i walca.
Konkurs tańca towarzyskiego Konkurs tańca towarzyskiego Konkurs tańca towarzyskiego Konkurs tańca towarzyskiego
     Tymczasem na szkolnym boisku trwały zmagania w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych: w biegach na 100m i 300m dziewcząt i chłopców, w biegach na 1000m chłopców oraz w skoku w dal dziewcząt i chłopców.
Bieg na 1000 m Skok w dal Zmęczeni po biegu
     Po gratulacjach i wręczeniu dyplomów nadszedł czas na szczególną atrakcję tego dnia- mecz piłki siatkowej Nauczyciele ZSO w Józefowie n. Wisłą kontra Policjanci z KPP w Opolu Lub. Kolejne sety nasi goście rozegrali z młodzieżą szkolną, ostatni mecz - w składach mieszanych. Na zakończenie dyrektor ZSO w Józefowie n. Wisłą mgr Andrzej Kieres złożył podziękowania na ręce kapitana drużyny policjantów i wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę naszych placówek..
Mecz piłki siatkowej Mecz piłki siatkowej Mecz piłki siatkowej
     Dzięki sponsorowi- Radzie Rodziców, w czasie trwania imprezy przed szkołą można było nieodpłatnie zjeść smaczny bigos i kiełbaski z grilla oraz zakupić lody i napoje.

A.S.

Piknik za szkołą