Święto Edukacji Narodowej

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole stały się doskonałą okazją do wyrażenia podziękowań za twórczy wysiłek nauczycieli i innych pracowników szkoły uczestniczących w ambitnym dziele kształtowania szlachetnych serc i światłych umysłów swoich wychowanków.
     Uroczystość uświetniło przybycie zaproszonych gości - nielicznie przybyłych emerytów, przedstawicieli Rady Gminy oraz Rady Rodziców.
     W atmosferze serdecznych życzeń zaprezentowano scenkę kabaretową "Posiedzenie Rady Pedagogicznej" w wykonaniu uczniów klas licealnych. Młodzież w sposób niezwykle wyrafinowany zobrazowała wybrane problemy i sytuacje z życia szkoły, oddając istotę pracy nauczyciela.
Źródłem subtelnego humoru były liczne i czytelne aluzje do osób i zdarzeń z życia grona pedagogicznego.
      Burzę oklasków wywołał pokaz mody nauczycielskiej. Zaprezentowano stroje, bez których nie może obejść się nowoczesny nauczyciel podążający drogą awansu zawodowego w burzliwych czasach reformy oświatowej. Efektowne kostiumy i trafnie dobrane akcesoria, w które wyposażeni byli uczniowie prezentujący stroje, sugestywnie podkreślały specyfikę i charakter pracy nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Nie zapomniano również o uniformie dla pań bibliotekarek, pracowników administracji i kierowcy.
     Na zakończenie pokazu zaprezentowano "niezbędnik" dyrektora - atrybut tego stanowiska - zestaw walizek na dokumentację gromadzoną przez nauczycieli udręczonych zbiurokratyzowanym systemem oświaty.
     Życzymy sobie zatem, aby współczesny nauczyciel w gąszczu procedur, priorytetów i ewaluacji nie zatracił tego, co w procesie dydaktycznym najważniejsze, a więc pasji, z jaką wychowuje młode pokolenia i przekazuje im wiedzę.

G.Cz.

Dzień Edukacji w przedszkolu Dzień Edukacji w przedszkolu
Dzień Edukacji w przedszkolu Dzień Edukacji w przedszkolu Dzień Edukacji w przedszkolu
Przemówienie p.dyr. G.Kapicy Na sali "Grono pedagogiczne"...w wykonaniu uczniów