Turniej Ekologiczny Klas

28 kwietnia 2005 roku odbył się IX Ekologiczny Turniej Klas "Święto Ziemi trwa cały rok", który stał się już tradycją w ZSO. Tegorocznemu turniejowi patronowało hasło "Zdrowy uczeń w zdrowym środowisku".
     Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonywanie zadań konkursowych, które były bardzo zróżnicowane. Teatralne zdolności okazały się przydatne podczas przygotowań scenek na temat profilaktyki uzależnień p.t. "Powiedz nie". Zdolności malarskie i poetyckie można było wykazać, rysując plakat obrazujący piękno polskiej przyrody w poezji wielkich Polaków oraz projektując ulotkę przestrzegającą przed chorobami związanymi z nieprawidłowym odżywianiem.
     Ponieważ organizatorzy turnieju za główny cel uznali promowanie ekologicznego stylu życia oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za środowisko - drużyny poszczególnych klas miały za zadanie zaplanować weekend i określić walory przyrodnicze naszej gminy. Zwłaszcza ostatnie zadanie wzbudziło wiele emocji, bo wszyscy wiedzą, jak piękna jest gmina Józefów.
     Uczniowie biorący udział w turnieju wykazali się nie tylko wiedzą z zakresu ekologii, ale także dużą pomysłowością i artyzmem w wykonywaniu zadań konkursowych. Uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy, ale wszyscy na pewno zapamiętają słowa organizatorów, że o nasze środowisko powinniśmy dbać zawsze - nie tylko w dniu święta Ziemi.

L.K.