"Twój dar - ich uśmiech"

6 lutego 2005 roku w ZSO w Józefowie nad Wisłą odbyła się impreza charytatywna pod hasłem "Twój dar - ich uśmiech", której celem było zebranie środków finansowych dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Kraśniku.
     W niedzielne popołudnie w ZSO zgromadziło się wiele osób, które chciało wesprzeć akcję: okoliczni mieszkańcy, nauczyciele tutejszej szkoły, uczniowie oraz zaproszeni goście. Wszystkich obecnych bardzo gorąco powitał Dyrektor ZSO - p. Andrzej Kieres. W swojej wypowiedzi podkreślił szczytny cel akcji, zachęcając jednocześnie wszystkich do aktywnego udziału i wsparcia.
Występ zespołu tańca towarzyskiego "Mała Astra", działającego w Domu Kultury w Opolu Lubelskim, rozpoczął program artystyczny. Wprawił on wszystkich w doskonały nastrój i zapoczątkował wspaniałą zabawę. Kontynuowała ją dęta orkiestra strażacka z Opola Lubelskiego, która zadziwiła wszystkich słuchaczy różnorodnością swojego repertuaru. Występ zespołu Mała Astra
Do akcji włączyli się również najmłodsi przedstawiciele naszej szkoły - przedszkolaki, które zaprezentowały się w scence "Komputer i bajki". Mali uczestnicy wzbudzili zachwyt publiczności i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W uroczysty nastrój wprowadziło widzów przedstawienie jasełek, przygotowanych przez grupę dzieci i młodzieży ZSO. Pokaz udzielania pierwszej pomocy
Organizatorzy nie zapomnieli również o naszym bezpieczeństwie, uwzględniając w programie pokaz ratownictwa medycznego; chętne osoby mogły skorzystać także z pomiaru ciśnienia tętniczego oraz dokonać pomiaru cukru we krwi. Pomiar ciśnienia okazał się przydatny szczególnie w chwili rozpoczęcia licytacji trzech statuetek. Emocji wśród licytujących i publiczności nie dało się ukryć. Temperatura na sali rosła w miarę kolejnych uderzeń młotka i ciągłego podnoszenia ceny wywoławczej (50zł). Najhojniejsi okazali się nauczyciele ZSO, którzy wylicytowali statuetkę z nr 1za kwotę 400zł; statuetka z nr 2 przypadła w udziale Radzie Rodziców ZSO, która na ten cel przeznaczyła 350 zł; statuetkę z nr 3 wylicytował Bank Spółdzielczy w Józefowie za kwotę 300 zł.
Emocje po zakończonej licytacji nie zdążyły opaść, gdy na scenę wkroczył zespół cygański. Występ Cyganów rozluźnił napiętą atmosferę, a żywe i rytmiczne piosenki zachęciły publiczność do wspólnej zabawy i tańców. Strażacy po pokazach

Występ przedszkolaków

Punkt loterii fantowej
Wielki entuzjazm rozbawionych gości wzbudził turniej "Śpiewające fortepiany". W tym konkursie rywalizowali policjanci Komendy Powiatowej w Opolu Lubelskim i strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie n. Wisłą. Publiczność aktywnie wspierała występujących głośnym śpiewem i owacjami. Zacięta walka "mundurowych" zakończyła się remisem, który został uwieńczony wspólnym wykonaniem przez zawodników i publiczność najpopularniejszego utworu naszej okolicy "Gorące plaże Józefowa".
Żywy aplauz wśród widzów wzbudził występ zespołu ludowego z ZSR w Kluczkowicach. Wielkie wrażenie wywarły nie tylko barwne stroje artystów, ale także ciekawa choreografia i piękny śpiew wykonawców. Występy zaproszonych na tę uroczystość gości urozmaicane były programami artystycznymi, przygotowanymi przez dzieci i młodzież naszej szkoły. Zobaczyliśmy współczesną wersję "Świtezianki", układy taneczne, wykonane przez uczniów poszczególnych klas, krótkie scenki satyryczne.
Dochody akcji wzbogaciła przeprowadzona loteria fantowa, licytacja prac plastycznych, wykonanych przez młodzież naszej szkoły, turniej tenisa stołowego.
Młodzież szkolna zadbała także o zgromadzonych uczestników akcji przygotowując bufet, w którym można było zakupić napoje i przekąski. Niedzielną akcję charytatywną zakończył wieczorem pokaz sztucznych ogni. Mimo niskiej temperatury wszyscy zgromadzeni z zapartym tchem podziwiali piękne kaskady kolorowych światełek.
Wszystkim, którzy okazali się dobrym sercem i zechcieli wesprzeć akcję, organizatorzy podarowali czerwone serduszka. Całkowity dochód z imprezy wyniósł 3067,81 zł i w całości został przekazany na rzecz Domu Dziecka w Kraśniku.
Pomiar ciśnienia Jasełka Na widowni
Teatr jednego aktora - Robert O. Występ orkiestry strażackiej z Opola Turniej tenisa stołowego
Aukcja prac plastycznych Występ zespołu tanecznego Występ zespołu cygańskiego
Turniej: Śpiewające fortepiany Turniej: Śpiewające fortepiany Występ zespołu tanecznego