Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 8-11 czerwca odbyła się wycieczka do Trójmiasta zorganizowana przez p. Grażynę Szymczyk. Jej uczestnikami byli głównie uczniowie gimnazjum, ale także szkoły podstawowej i liceum. Po drodze do celu zwiedzili oni zamek w Malborku, największy średniowieczny zamek w Polsce i jeden z większych w Europie.
     W Trójmieście, które obejmuje trzy miasta: Gdańsk, Sopot i Gdynię, nasi podróżnicy zwiedzali m.in. gdańską starówkę ze słynną fontanną Neptuna, boga mórz, wybrzeże portowe w Gdynii, organy w Oliwie, dzielnicy Gdańska, Westerplatte oraz Operę Leśną w Sopocie.
     Piękna pogoda dopisała, więc spacerując piaszczystą plażą, porankami i wieczorami mogli podziwiać wschody i zachody Słońca, które najpiękniejsze są właśnie nad morzem...
     W drodze powrotnej ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Torunia, znanego m.in. z krzywej wieży oraz... smacznych pierników.

S.M.

W Malborku