"Practise Your English"

24 stycznia 2007 roku w Karczmiskach odbył się konkurs "Practise Your English" przeznaczony dla uczniów gimnazjów powiatu opolskiego. Wzięli w nim również udział uczniowie Samorządowego Gimnazjum Publicznego w Józefowie n. Wisłą.
     Celem współzawodnictwa było zapoznanie uczniów z kulturą i obyczajami Wielkiej Brytanii i USA, kształtowanie pozytywnej postawy wobec innych kultur, obyczajów, religii i poglądów, doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz rozwijanie zainteresowań uczniów i ich kreatywności.
     Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach: w pierwszej należało wykazać się znajomością historii, geografii, kultury, sztuki i życia codziennego Wielkiej Brytanii i USA. Druga polegała na zaprezentowaniu jednej z ośmiu przygotowanych wcześniej piosenek anglojęzycznych. Tematem trzeciej było wykonanie węglem lub kredkami pracy plastycznej na zadany temat.
     Jury brało pod uwagę ogólne wrażenie prezentacji, poprawność językową, zgodność pracy z tematem oraz pomysłowość uczestników.
     Trud nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu, a mianowicie p. Ludmiły Makowijczuk i p. Anny Kapicy, nie poszedł na marne, gdyż reprezentanci naszej szkoły zajęli trzecie miejsce. Wrócili z dyplomem, statuetką oraz nagrodą książkową.
     Gratulujemy!

L.M.