Gminny Konkurs Ortograficzny 2007
"Już piszę bez błędów"

Dnia 24 maja 2007 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą odbył się Konkurs Ortograficzny przeznaczony dla uczniów z klas II i III Szkoły Podstawowej. W tegorocznej edycji w szranki konkursowe stanęli uczniowie z klas II i III ze Szkoły Podstawowej z Józefowa nad Wisłą oraz uczniowie z klasy III ze Szkoły Podstawowej z Prawna.
     Konkurs został przeprowadzony w sali nr 35, której gospodarzem jest klasa Ib i przebiegał wg scenariusza przygotowanego przez logopedę Marzennę Merwę, natomiast dekoracją klasy na potrzeby konkursu i przedstawienia zajęły się panie Anna Basiakowska - wych. klasy Ib i Teresa Gryta - wych. klasy IIIa.
     Uczniowie z klasy Ib pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Basiakowskiej przygotowali wspaniałą adaptację wiersza Juliana Tuwima pt. "Ptasie radio", która doskonale korespondowała z zadaniami konkursowymi.
     Poziom wiedzy uczniów był bardzo wyrównany o czym świadczą uzyskane wyniki punktowe:
  I miejsce w kategorii klas II zajęła klasa IIa z liczbą punktów -63
  II miejsce w kategorii klas II zajęła klas IIb z liczbą punktów - 58
  I miejsce w kategorii klas III zajęła klasa III ze Szkoły Podstawowej z Prawna, która zdobyła - 72 punkty
  II miejsce przypadło klasie IIIb z liczbą - 71 punktów
  III miejsce zdobyła klasa IIIa z liczbą - 70 punktów
     Konkurs został uroczyście rozpoczęty, a następnie zakończony wręczeniem nagród przez panią dyrektor Joannę Suchowolak.
     Fundatorami nagród byli: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Józefowie n. Wisłą oraz Rada Rodziców działająca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą.

M.M.

Konkurs ortograficzny