Gminny Konkurs Ortograficzny

Konkursowe zmagania

Gminny Konkurs Ortograficzny

Dnia 16 maja 2006r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących przeprowadzony został Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III szkoły podstawowej, zorganizowany przez panie: Marzannę Kapicę, Marzennę Merwę i Teresę Grytę. W konkursie wzięli udział reprezentanci ww. klas ze Szkoły Podstawowej w Boiskach i Szkoły Podstawowej im. A.Mickiewicza w Józefowie n.Wisłą.
    Aby wprowadzić uczniów w konkursowy nastrój, klasa II a, pod kierownictwem wychowawczyni, p.Teresy Gryty, zaprezentowała inscenizację pt. „Wesoła ortografia”. Następnie uczniowie przystąpili do pierwszego zadania, jakim było napisanie dyktanda. Duże emocje wzbudziły konkurencje sportowe połączone z zadaniami ortograficznymi, m.in. bieg z kozłowaniem piłki, marsz z woreczkiem na głowie oraz rozwiązywanie krzyżówek i zagadek.
    Po zakończeniu zmagań, na wszystkich uczestników czekał poczęstunek. W tym czasie jury sprawdziło prace i przyznało kolejne miejsca. A mianowicie: wśród klas drugich triumfowała klasa IIa ze SP w Józefowie n.Wisłą, drugie miejsce- klasa IIb, również z tej szkoły, oraz trzecie miejsce- klasa II ze SP w Boiskach.
Spośród klas trzecich- pierwsze miejsce zajęła klasa III ze SP w Boiskach, drugie- klasa IIIa oraz trzecie- klasa IIIb, obie ze SP w Józefowie n.Wisłą.
    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez sklepik szkolny działający w ZSO w Józefowie, oraz przez józefowski GOKiR.
    Uroczysty moment wręczenia nagród zaszczycił swoją obecnością dyrektor ZSO, pan Andrzej Kieres.

E.K.

Gminny Konkurs Ortograficzny Gminny Konkurs Ortograficzny Gminny Konkurs Ortograficzny
Gminny Konkurs Ortograficzny Gminny Konkurs Ortograficzny Konkursowe zmagania
Konkursowe zmagania Konkursowe zmagania Wręczenie nagród