Wigilia w przedszkolu

„Gdy zima świat otula, gdy mroźny wiatr już hula,
      gdy ciemną, ciemną nocą, gwiazdy na niebie migocą,
      słychać nagle dzwoneczki, jakby wzięte z bajeczki.
      Chłopcy i dziewczynki tańczą wokół choinki;
      przez okno spoglądają na Mikołaja czekają...”

21 grudnia jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia Bożego Narodzenia. W tym roku po raz pierwszy była to kolacja Wigilijna wspólnie z rodzicami, którzy spisali się bardzo dzielnie przygotowując przeróżne potrawy na tę uroczystość. Nie zabrakło barszczu z uszkami, pierogów, smażonych ryb isałatek.
    Główną jednak atrakcją było przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu przedszkolaków pt."Fabryka św. Mikołaja".
    Dzieci recytowały wiersze, śpiewały kolędy, prezentowały przygotowane układy taneczne:
- grupa p. M. Dżoń (3-4 latki) zaprezentowała "Taniec z podusiami",
- grupa 5-laków (wych. D. Kopycińska i M. Furtak) wprowadziła nas w świąteczny nastrój "Tańcem śnieżynek",
- I grupa 6-latków wraz z wychowawczynią Lidią Latos-Pyć rozruszała widownię "Tańcem elfów z fabryki św. Mikołaja",
- II grupa 6-latków (wych. Lidia Szkudlarek) przedstawiła "Taniec aniołków".
    Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:
- Pan Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Andrzej Kieres
- Pan w-ce dyrektor – Grzegorz Kapica
- Pani w-ce dyrektor – Joanna Suchowolak
oraz nasi kochani rodzice.
    Nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich milusińskich prezentami. Podniosłą atmosferę czuło się przede wszystkim podczas składania sobie życzeń, łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd. Dzieci doświadczyły wielu przeżyć i emocji, które na długo pozostaną w ich pamięci.

L.L-P.

Wigilia w przedszkolu Wigilia w przedszkolu Wigilia w przedszkolu