Lekcja historii w Nieszawie

21 września 2006 roku uczniowie klas IV uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii.
    Zajęcia odbyły się w pobliskiej wsi Nieszawa, gdzie prowadzono prace wykopaliskowe osady kultury przeworskiej. Dzieci zapoznały się z pracą archeologów, uważnie słuchały opowieści o odkrytych śladach przeszłości, a później przystąpiły do pracy pod okiem naukowców.
Mali archeolodzy wykazali się dużą starannością i cierpliwością. Efekt ich pracy to wiele odnalezionych fragmentów naczyń i budowli, które można było zabrać do domu. Kilka znalezisk zasiliło zbiory pracowni historycznej naszej szkoły.
    Każdy uczestnik wycieczki napisał krótką relację z zajęć.
    Dzieci powróciły do szkoły pełne entuzjazmu. Kto wie, może w niektórych zakorzeniła się chęć odkrywania tajemnic naszego pięknego regionu? Może wyrosną z nich naukowcy-archeolodzy?

A.I., D.B.

Lekcja historii w Nieszawie Lekcja historii w Nieszawie Lekcja historii w Nieszawie