Ortograficzne potyczki

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą odbyła się VII edycja Turnieju Ortograficznego "Piszmy bez błędów".Do konkursu przystąpiło Samorządowe Gimnazjum Publiczne w Józefowie nad Wisłą i Samorządowe Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Wilkowie. Szkoła Podstawowa w Zagłobie i Samorządowe Gimnazjum Publiczne w Wilkowie zapoczątkowały i przez kilka lat kontynuowały chlubną tradycję turniejów ortograficznych.
     Eliminacje szkolne Turnieju Ortograficznego odbyły się 30 maja i przebiegały jednocześnie w ZSO w Józefowie nad Wisłą i SGP w Wilkowie. W dniu 13 czerwca w naszej szkole miał miejsce etap międzygminny turnieju. Zgodnie z regulaminem konkursu do II etapu zakwalifikowano 19 uczestników z naszej szkoły i 26 uczniów z gimnazjum w Wilkowie.
     Do szczególnej dbałości o poprawność ortograficzną języka ojczystego skłonił nauczycieli języka polskiego fakt, iż rok 2006 został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Języka Polskiego.

G.Cz.

Kuchnia II LO