„W hołdzie Janowi Pawłowi II”

W hołdzie Janowi Pawłowi II

W dniu 4 kwietnia 2007 roku w tutejszym Zespole Szkół odbyła się uroczysta akademia pt. "W hołdzie Janowi Pawłowi II", która równocześnie wprowadziła naszą wspólnotę w przeżywanie Misterium Paschalnego i Św. Triduum, Anno Domini 2007.
Wspólnota szkoły rozważała teksty poetyckie Karola Wojtyły pochodzące z "Tryptyku Rzymskiego", homili papieskich, traktatu "Stanisław" oraz fragmenty prozy z książki "Świadectwo" kardynała Stanisława Dziwisza. Wsłuchiwaliśmy się także w pieśni i piosenki oparte na wersjach instrumentalnych zespołu "Serduszka" z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Lubelskiej Federacji Bardów, która swe utwory muzyczne oparła o poezje papieża. Ten godzinny program przygotowali uczniowie liceum i gimnazjum ZSO pod kierownictwem pana Szczepana Ambrożkiewicza. Jego premiera miała miejsce w dniu drugiej rocznicy śmierci papieża w Kościele parafialnym pod wezwaniem Bożego Ciała w Józefowie nad Wisłą z duszpasterskiej inspiracji ks. kanonika mgr Roberta Raczyńskiego. Oprawę plastyczną dla obydwu występów przygotowały: p.Grażyna Szymczyk i p.Małgorzata Nowak.
Na zakończenie naszego spotkania dyrektor zespołu p.Andrzej Kieres złożył wszystkim pracownikom, uczniom i ich rodzinom serdeczne życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W hołdzie Janowi Pawłowi II W hołdzie Janowi Pawłowi II W hołdzie Janowi Pawłowi II