Dzień Patrona Szkoły Podstawowej

15 grudnia 2003 roku obchodziliśmy dzień patrona naszej szkoły - Adama Mickiewicza.
    Uroczyste obchody zainaugurowała pani dyrektor Joanna Suchowolak.
    Klasa IV b przygotowała inscenizację jednej z ballad pisarza: "Powrót taty". Część artystyczną przygotowały również maluchy z młodszych klas.
Co dzisiaj będzie w programie...
     Po przedstawieniach odbyły się liczne konkursy dla uczniów: konkurs literacki dotyczący znajomości utworu "Pani Twardowska"; konkurs plastyczny - na najładniejszą ilustrację wybranego wydarzenia z ballady oraz konkurs na najciekawszy strój postaci z utworu Mickiewicza. Przedstawienie
     Zmagania konkursowe były bardzo emocjonujące.
    Każda klasa starała się jak najlepiej zaprezentować, bo nagroda dla zwycięzców była kusząca.
    Ostatecznie, po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji zwyciężyła kl. V b. W nagrodę pojedzie bezpłatnie na jednodniową wycieczkę w dowolnie wybrane przez siebie miejsce.
    Uroczysty dzień zakończył się skromnym poczęstunkiem.
Przedstawienie
Przedstawienie Przedstawienie Przedstawienie